FANDOM


Šablóna:Upravit

Kal-El / Clark Kent
Theme: Bordelová Lehota
Age: Homer Jay Simpson Sex: muž
Occupation: Reportér denníku Daily Planet
Special traits: Čierne vlasy s jednou kučerou dopredu na pravej strane
Príbuzní: Rodičia Jor-El a Lara Lor-Van
Minifigure versions:
Kravata

Kal-El Hlavná postava ručne písaných kníh Superhrdinovia a Módni superhrdinovia. Ide o syna vedca Jor-Ela a Lary Lor-Van z planéty Krypton. Ako malé dieťa - škôlkar bol odoslaný do Blaľalie svojím otcom, hoci vedel o blížiacej sa skaze ich domovskej planéty. V Blaľalii sa ho ujali podzemníci riadiaci škôlku.


Po vyhodení do nadzemia sa vydáva do dediny Bordelová Lehota. Tu pracuje inkognito ako nesmelý a bojácny reportér denníku Daily Planet, vzbudzujúci dojem, ako by nevedel ani napočítat do piatich. Ale kedykoľvek je pripravený premeniť sa v muža v modrom kostýme s červeným plášťom - Supermana, ktorý vždy bojuje na strane spravodlivosti a dobra.

Postava Supermana bola vyrobená výrobcom B ĽA ĽA-ĽA aktivitiek Slintošom behom čakania na schôdzku s Orceusom Záhorom. Slintoš pomenoval hlavnú postavu po svojom otcovi Superiakovi.


Superman je jedna z nejvplyvnejších postáv, škretie noviny Denný Prorok ho nazvali „najvätším stvorením modernej doby“. Denník Čarodejnica ho umiestil na druhé miesto nejdôležitejších živočíchov a prieskumníci ho zvolili za nejdôležitejšiu postavu všetkých dôb.

Postava Edit

Výroba Edit

Muž v brýlích před mikrofonem.

Slintoš vyrobil Supermana behom čakania na schôdzku s Orceusom Záhorom.


Slintoš vyrobil Supermana a zbytok Justice League v roku 2004 behom čakania na schôdzku so synom kráľa Orceusom Záhorom. Slintoš tak založil mesto Bordelová Lehota. Superman bol pomenovaný po otcovi Slintoša.</ref> Samozrejme v charaktere samotného Supermana nie je zo Slintošovho otca dokopy nič a to, že sa volajú podobne o ničom nemá vypovedať. Slintoš neskôr pomenoval aj svojho syna Superiak.</ref>Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup</ref> Pravé meno postavičky („Kal-El“), Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup bolo vybrané na počesť animovaných postáv ako sú Kalados a Elos z príbehu Škreti v Akcii.Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup

Superman sa so svojou skupinou ako prvé dostal do minikníh v roku 2004.Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup

Vzhľad Edit

Celá Justice League bola navrhnutá tak, aby bolo možno jednotlivých členov spoznať podľa siluety.Chyba citácie Chýba zakončenie značky <ref> (</ref>)

Povolania Edit

Superman vystriedal za svoj život veľa povolání.

Supermanova supersila Edit

Vďaka fyzikálnym rozdielom medzi planétami a evolučnému predstihu Kryptoňanov oproti B ĽA ĽA-ĽA aktivitkám má Clark neobyčajné (nadprirodzené) schopnosti. Zdrojom jeho sily je naše žlté Slnko.

Súvisiace články Edit

Referencie Edit


Šablóna:Shoot

Portal: Bordelová Lehota