FANDOM


Šablóna:Upravit

Kal-El / Clark Kent
Theme: Bordelová Lehota
Age: Homer Jay Simpson Sex: muž
Occupation: Reportér denníku Daily Planet
Special traits: Čierne vlasy s jednou kučerou dopredu na pravej strane
Príbuzní: Rodičia Jor-El a Lara Lor-Van
Minifigure versions:
Kravata

Kal-El Hlavná postava ručne písaných kníh Superhrdinovia a Módni superhrdinovia. Ide o syna vedca Jor-Ela a Lary Lor-Van z planéty Krypton. Ako malé dieťa - škôlkar bol odoslaný do Blaľalie svojím otcom, hoci vedel o blížiacej sa skaze ich domovskej planéty. V Blaľalii sa ho ujali podzemníci riadiaci škôlku.


Po vyhodení do nadzemia sa vydáva do dediny Bordelová Lehota. Tu pracuje inkognito ako nesmelý a bojácny reportér denníku Daily Planet, vzbudzujúci dojem, ako by nevedel ani napočítat do piatich. Ale kedykoľvek je pripravený premeniť sa v muža v modrom kostýme s červeným plášťom - Supermana, ktorý vždy bojuje na strane spravodlivosti a dobra.

Postava Supermana bola vyrobená výrobcom B ĽA ĽA-ĽA aktivitiek Slintošom behom čakania na schôdzku s Orceusom Záhorom. Slintoš pomenoval hlavnú postavu po svojom otcovi Superiakovi.


Superman je jedna z nejvplyvnejších postáv, škretie noviny Denný Prorok ho nazvali „najvätším stvorením modernej doby“. Denník Čarodejnica ho umiestil na druhé miesto nejdôležitejších živočíchov a prieskumníci ho zvolili za nejdôležitejšiu postavu všetkých dôb.

Postava Edit

Výroba Edit

Muž v brýlích před mikrofonem.

Slintoš vyrobil Supermana behom čakania na schôdzku s Orceusom Záhorom.


Slintoš vyrobil Supermana a zbytok Justice League v roku 2004 behom čakania na schôdzku so synom kráľa Orceusom Záhorom. Slintoš tak založil mesto Bordelová Lehota. Superman bol pomenovaný po otcovi Slintoša.</ref> Samozrejme v charaktere samotného Supermana nie je zo Slintošovho otca dokopy nič a to, že sa volajú podobne o ničom nemá vypovedať. Slintoš neskôr pomenoval aj svojho syna Superiak.</ref>Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup</ref> Pravé meno postavičky („Kal-El“), Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup bolo vybrané na počesť animovaných postáv ako sú Kalados a Elos z príbehu Škreti v Akcii.Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup

Superman sa so svojou skupinou ako prvé dostal do minikníh v roku 2004.Chyba citácie Neplatné volanie; nebol špecifikovaný vstup

Vzhľad Edit

Celá Justice League bola navrhnutá tak, aby bolo možno jednotlivých členov spoznať podľa siluety.Chyba citácie Chýba zakončenie značky <ref> (</ref>)

Povolania Edit

Superman vystriedal za svoj život veľa povolání.

Supermanova supersila Edit

Vďaka fyzikálnym rozdielom medzi planétami a evolučnému predstihu Kryptoňanov oproti B ĽA ĽA-ĽA aktivitkám má Clark neobyčajné (nadprirodzené) schopnosti. Zdrojom jeho sily je naše žlté Slnko.

Súvisiace články Edit

Referencie Edit


Šablóna:Shoot

Portal: Bordelová Lehota
Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on FANDOM

Random Wiki