FANDOM


Asistetin XVII: Módni superhrdinovia: Rozprávka dvoch Bordelových Lehôt
Vital statistics
Author Orceus Záhora&Slintoš a spol.
Illustrator Orceus Záhora
Published on TBA
Published by Podzemie
Publication order
Previous Next
Asistetin XIV: Superhrdinovia: Zdeľka ako ja TBA

Asistetin XVII: Módni superhrdinovia: Rozprávka dvoch Bordelových Lehôt (po anglicky Assistatin XVII: Fashion superheroes: A Story of Two Bordel Deadlines) je 3. asistetinská kniha resp. 2. bordelovolehotská.

Dej Edit

Bordelová Lehota sa rozdelí na dve hemidediny, quôli sporu o telefónne predvoľby. Clarka Kenta totiž naštve, že si musí zapamätať nový oblastný kód 939, zatiaľčo severná polovica dediny si ponechala starú predvoľbu 636. To mu vnukne nápad a Lincolnovi predloží návrh, či by ju nerozdelil na dve časti medzi dvoch panovníkov. Starosta súhlasí a ešte ho aj pochváli. Rozdelí sa aj Ministerstvo školstva. Severná hemidedina sa nazýva SNG - Severná Národná galéria a južnú časť nazvú Uhorsko. V SNG je starostkou Alexandru Kusú a za ministra Juraja Draxlera. V Uhorsku sú to Ľudovít I. Veľký z Anjou a minister školstva Juraj Draxler. Postupne začne medzi nimi rásť stále väčšia a väčšia rivalita, čo sa vykĺbi až do toho, že medzi oboma časťami postavia obrí múr z odpadkov. Nakoniec sa obyvatelia oboch hemidedín zídu, keď má v Bordelovej Lehote hrať kapela The Who. Tá navrhne obom znepriateleným táborom, aby stenu zbúrali. Tí sa ale začnú dohadovať, takže to urobí gytarista sám, pomocou sily hudby, a to doslova.

Súvisiace články Edit

Externé odkazyEdit

Šablóna:Shot Portal: Bordelová Lehota

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on FANDOM

Random Wiki