FANDOM


Bruce Wayne
Theme: Bordelová Lehota
Age: 10 let Sex: muž
Occupation: žlutá
Special traits: student

Bruce Wayne je jedna z hlavných postáv ručne písaných kníh Superhrdinovia a Módni superhrdinovia. Býva v Batjaskyni. Medzi jeho záujmy patrí kniha Fablehaven, strieľanie z pušky značky (Supersova).Jeho obľúbené učiteľky sú Mária Dzurovčínová a Lýdia Popadičová.Často sa predstavuje aj ako El Microchireptórvarón. Jeho meno je presmyčkou hopského výrazu bamtan (prefíkanec). Niekedy nosí červenou oblek v tvare ceruzky.

Životopis Edit

Ako malý bol Bruce Wayne synom veľmi známych Gothamských filantropov, ktorí už od nepamäti patrili do vyššej společenskej vrstvy mestskej časti. Bruce tak vyrastal vo Wayne Manor, kde deň čo deň prežíval vznešený život. To sa zmenilo chladnokrvnou vraždou jeho rodičov, po ktorých smrti tak prisahal na ich hroby, že pomstí ich smrť a navždy vymietí kriminalitu v celom Gothame. Od tej doby se začal venovať rozličným štúdiám a tréningom, vďaka ktorým získal mnoho vedomostí a to spravidla v oblasti bojových umení, kriminológie apod.

Po dokončení tréningu si Wayne uvedomil, že jeho vedomosti sami o sebe nestačia, pretože v kriminálnikoch potreboval vyvolať bázeň, ktorá by sa stala jeho pravou metlou zločinu. Niekedy v tej dobe se objavil netopier, ktorým se Bruce nechal inšpirovať, a o niečo málo neskôr tak z neho vytvoril svoj symbol, prostredníctvom ktorého bojoval proti kriminalite Gothamu. Jedna z nejtragickejších a najzásadnejších udalostí jeho života však na sebe nenechala dlho čakať. Wayne sa rozhodol navštíviť predstavenie "The Flying Graysons", kde účinkovala rodina veľmi schopných akrobatov, ktorí boli zabití len kvoli odmietnutiu vyplatenia výpalného, ktoré vyžadoval jeden Gothamský pomätenec.

Po ich smrti sa stretol s ich potomkom Richardom Graysonom, v kterom zbadal samého seba kedysi pred mesiacmi. Bruce sa teda chlapca rozhodol ujať a cvičiť jeho fyzické a dedukčné schopnosti. Po zdarnom dokončení tréningu, tak z Dicka učinil historicky prvého Robina, s ktorým spoločne narazil na Tonyho Tucca, mafiánskeho bossa a muža, ktorý bol odpovedný za smrť Graysonovych rodičov. Roky plynuly a rôzne prevraty aj hrdinovia na sebe nenechali dlho čakat. Bruce sa v tej dobe stal s určitými hrdinmi jedným zo zakladajúcích členov Justice League, čo ho však nijak neobmedzovalo v jeho individuálnom súboji proti Gothamskému podsvetiu. Ve rovnakej dobe se k Bruceovi a Dickovi pripojil istý Alfred Pennyworth, ktorý čírou náhodou zistil jich "pravé" totožnosti" (objavil totiž tajomstvo starých pendloviek), a stal sa tak jedným z najôležitejších členov rodiny, ktorý ich tajomstvo vždy držal v bezpečí. Aby nebol Bruce Wayne považovaný za úplného "suchára", bola mu roku 2012 vsadená do života žena menom Vicky Vale, která sa mala stať obdobou Lois Lane z Metropolis. Táto žena sa s Brucem snažila tráviť čo nejviac času a hlavne mala veľký záujem na odhalení Batmanovej pravej identity. Nakoniec k jej prekvapeniu predsa len zistila, že Križiakom Gothamu nebol nikdo iný, než sám veľký Bruce Wayne, čo sa ju snažil pod svojou kapucňou neustále vyvrátiť.

Neskôr Bruce zistil že v dedine Trollovo sa nachádza istý kriminálnik menom Aragorn. Spolu so Supermanom, Wonder Woman a Green Lanternom si tam zriadil stredisko a chystajú sa Aragorna dolapiť.

Vzhľad Edit

Batman sa plazí v čiernej maske s dvoma dohora trčajúcimi ušami. Jeho maska pripomína tvarom netopiera. Nosí hnedý obtiahnutý oblek, a plášť.

Hláška Edit

Na začiatku knihy Módni superhrdinovia povie hlášku ktorá je veľmi zaujímavá

Zaujímavosti Edit

Viete, že…

  • Bruceove narodeniny sú 19.februára.
  • Batman nepije alkohol, aby bol jeho fyzický stav, na vrchole, ale pred ostatnými naokolo náročky pije zázvorové pivo a predstiera, že je to alkohol.
  • Batmanova on-line prezývka je JonDoe297.

Poznámky Edit


Súvisiace články Edit

Šablóna:Shoot

Portal: Bordelová Lehota